top of page

Kā pareizi tīrīt sniegu no automašīnas!

Updated: Dec 8, 2022


Katrs auto īpašnieks, kuram vismaz dažas reizes nedēļā nākas ziemas laikā atstāt savu automašīnu stāvēšanai uz ielas, saskaras ar tādu problēmu kā – automašīnas tīrīšana no sniega.


Tradicionāli sniega notīrīšanai mēs izmantojam slotiņas, kuras paķērām līdzi kādam pirkumam degvielas uzpildes stacijā vai vietējā lielveikalā. Tas ir ērti un šādas slotiņas ir relatīvi lētas. Taču, vai zinājāt, ka visām šīm slotiņām ir viens, taču pavisam liels un nopietns trūkums, kura dēļ Jūs bojājat savu automašīnu ik reizi, kad to tīrāt no sniega?

Visas šīs slotiņas nodara ļoti lielu ļaunumu automašīnas virsbūves lakojuma slānim – pat viens šādas slotiņas pieskāriens virsbūvei ir pietiekams, lai atstātu uz tās mikroskrāpējumus, kuri būs redzami ar neapbruņotu aci skaidrā dienas laikā. Nereti ziemas laikā automašīnas tiek saskrāpētas tiktāl, ka, atnākot pavasarim, automašīnas virsbūves lakojuma slānis izskatās gandrīz matēts un automašīna 5 gadus vecāka nekā tās faktiskais izlaiduma gads. Un tas ir attiecināms uz jebkuru automašīnu: amerikāņu, japāņu, vācu, itāļu utt. Lai vai ar kādu lakojumu automašīna nebūtu pārklāta, parastas ziemas sniega tīrīšanas slotiņas mašīnu saskrāpē.


Ja jau Jūs lasāt šo rakstu ar cerību uzzināt, kā attīrīt automašīnu no sniega, to nesaskrāpējot, tad pasteigsimies Jūs sarūgtināt – nekādi. Tas vienkārši nav iespējams. Ja nu nekādi nevarat izturēt skrāpējumus uz automašīnas virsbūves, notīriet tikai vējstiklu, sānu logus un ļaujiet pārējam sniegam pašam nokrist, kad automašīna sasils.


Taču, par cik sniega tīrīšana no automašīnas parasti ir neizbēgama, piedāvājam metodi, kā to darīt, radot minimālu ietekmi uz virsbūves lakojuma slāni: izmantojiet tikai tādas sniega tīrīšanas slotiņas, kuru sariņu gali ir smalki sašķelti (skatīt zemāk attēlā), kā arī tīrot sniegu – nekad netīriet to līdz teicamai tīrībai, bet atstājiet vismaz 1-2 centimetru biezu sniega kārtu. Centieties notīrīt sniegu tā, lai neaiztiktu apakšējo, plāno ledus kārtiņu (ja tāda ir izveidojusies). Automašīnas ekspluatācijas laikā gan smalkā ledus kārtiņa, gan palikušais sniegs pats atdalīsies, nokritīs vai, pārvēršoties par ūdeni, notecēs.


Ar vējstiklu un logu ledusskrāpjiem ir līdzīga situācija – tie skrāpē stiklojuma virsmu un nereti bojā arī gumijas apdari. Gan slotiņas, gan skrāpji ir spējīgi bojāt automašīnas logus. Tagad iedomājieties, kas notiek, ja jūs ar slotiņu slaucat virsbūvi, kuras lakojums ir daudz mīkstāks par stiklu? Labākais variants, ja automašīnai nav logu apsildes – atsaldēt logu ar specializētiem ķīmiskiem atkausētājiem-aerosoliem vai sprejiem. Skrāpējumus uz vējstikla Jūs neredzēsiet uzreiz, taču tie ātri vien vāks netīrumus, pasliktinās redzamību, bojās logu tīrītāju gumijas un samazinās arī dažādu ūdens atgrūdošu pārklājumu hidrofobās īpašības.


Parūpējieties par savu automašīnu, iegādājoties sniega tīrīšanas slotiņas ar mīkstiem, smalki šķeltiem galiņiem, jau savlaicīgi. Pa rokai esošu lietu (CD disku, CD disku kastītes, bankas vai klienta kartiņu, metāla priekšmetu u.c.) izmantošana sniega vai ledus attīrīšanai nozīmē maksimālu ļaunumu un garantētus lakojuma slāņa bojājumus skrāpējumu veidā.


Kā vienmēr iesakām tiem, kam patiesi rūp sava automašīna – centieties nekad nepieskarties automašīnas virsbūvei (ne ar rokām, ne slotiņām, ne lupatiņām). Arī durvju aizvēršanai un atvēršanai izmantojiet tikai un vienīgi rokturus. Vienīgais, kad skarties klāt automašīnai, tas ir mazgāšanas brīdī. Ja šādu ieteikumu ievērosiet – tas palīdzēs automašīnai saglabāt savu skaistumu, šarmu un spīdumu uz ilgu laiku!


Ja paspējāt šajā ziemā apstrādāt savu automašīnu ar sniega tīrīšanas slotām, neraizējieties, jo visu varam vērst par labu – gaidīsim pavasarī uz virsbūves pulēšanu mūsu studijā!

bottom of page