top of page

Lukturu un lampu

PULĒŠANA UN AIZSARDZĪBA

Dienas kļūst ar vien īsākas, taču vakari kļūst daudz garāki. Gaismas paliek ar vien mazāk, taču arī mašīnas lukturi nav glābiņš, jo spīd slikti, un braukt vakaros kļūst bailīgāk?

 

Vispirms noskaidrosim, kādēļ pat jaunām automašīnām samazinās lukturu gaismas kvalitāte.

 

Mūsdienu automašīnu lukturi tiek izgatavoti no plastikāta, kas ar laiku skrāpējas smilšu, insektu, netīrumu, lietus, ledus, sīku akmentiņu un nepareizas mazgāšanas dēļ. Tās kļūst tumšākas un nokrāsojas dzeltenā krāsā UV starojuma ietekmē. Šie un citi faktori negatīvi ietekmē automašīnas ārējo izskatu un redzamību uz ceļa. Laba ziņa ir tāda, ka atgūt tīrību, caurspīdību, labu redzamību uz ceļa un lielisku lukturu ārējo izskatu ir iespējams!

 

Pastāv divi veidi, kā savest kārtībā sabojātus lukturus:

 • Pašrocīgi,

 • Vēršoties pie profesionāļa.

 

Lukturu pulēšana ar paša rokām ir iespējama, taču neuzķerieties uz garāžu ieteikumiem par zobu pastām un WD-40! Ar šādiem eksperimentiem Jūs pilnībā noberzīsiet lukturu aizsargslāni, atvērsiet plastikāta poras un jau pēc pavisam īsa laika posma lukturi būs neatgriezeniski bojāti un lukturu remonts vairs nebūs iespējams.

 

Kvalitatīva lukturu pulēšana mājās pašrocīgā ceļā prasa tādus instrumentus, kā:

 • Dažāda veida un grauda smilšpapīri;

 • Pulēšanas mašīna;

 • Pulēšanas diski;

 • Lukturu pulēšanas pasta;

 • Aizsargājošs sastāvs;

 • Maskēšanas lenta;

 • Mikrošķiedras lupatiņas.

 

Ja tomēr Jūs esat nolēmuši vērsties pie profesionāļa, tad Jums nāksies vien iztērēt 2 stundas un 50 eiro, lai atgrieztu savai automašīnai nevainojamu apgaismojuma kvalitāti un gludus, caurspīdīgus lukturus. Tā pat profesionālis palīdzēs izvēlēties piemērotāko aizsargpārklājumu, kas ir obligāti nepieciešams pēc lukturu pulēšanas.

Lukturu pulēšana - kā to darām mēs

Vispirms darbus sākam ar ļoti cītīgu lukturu mazgāšanu un žāvēšanu. Pēcāk aplīmējam apkārt esošās detaļas un virsmas ar maskējošo lentu vairākos slāņos, lai nodrošinātu maksimālu aizsardzību pret netīšiem virsbūves krāsas bojājumiem lukturu pulēšanas laikā.

Lukturu virsmu apstrādājam ar abrazīvu materiālu (smilšpapīrs vai abrazīvie diski), pēc kārtas un ar dažādu grauda lielumu. Katram nākošajam materiālam ir jānoņem iepriekšējā materiāla atstātās pēdas. Viss process notiek pie nemitīgas mitrināšanas ar ūdeni, lai izbēgtu lukturu plastikāta pārberzēšanu. Pēc virsmas apstrādes lukturi kļūst vienmērīgi matēti.

Grauda lielumu meistars izvēlas, balstoties uz bojājumu apmēru un stiprumu. Pēc tam lukturu virsma tiek apstrādāta ar vairākām lukturu pulēšanas pastām ar dažādu pulēšanas pakāpi un vairākiem pulēšanas diskiem.

Lukturi tiek notīrīti un meistars pārbauda darbu kvalitāti. Visi radušies defekti tiek novērsti. Pēc beidzamās lukturu kvalitātes pārbaudes lukturi tiek attaukoti un tiem tiek uzklāts specializēts aizsargpārklājums. Pēc aizsargpārklājuma uzklāšanas un izturēšanas auto gatavojas nodošanai īpašniekam – tas tiek pārbaudīts pret ūdens un pulēšanas pastas nosēdumiem.

Pēc tam, kad Jūs esat padarījuši savu braukšanu atkal drošu un automašīnas izskatu neatvairāmu, variet padomāt par auto lukturu pārklāšanu ar aizsargplēvi. Šādi Jūs nodrošināsiet izcilu lukturu aizsardzību no skrāpējumiem un oksidācijas, kā arī tas ievērojami atliks nākošās lukturu pulēšanas datumu. Vairāk par aizsargplēvēm variet uzzināt šeit - SunTek aizsargplēves.

 

Tagad mēs ne tikai pulējam automašīnu lukturus un uzklājam aizsargpāklājumu, bet arī piedāvājam lukturu atjaunošanu – pulēšanu un jauna, svaiga lakojuma slāņa uzklāšanu. Vairāk par šo inovatīvo pakalpojumu lasiet ŠEIT!

Vēlies pieteikt savu automašīnu pakalpojumam?

DARBU ILGUMS: 2-4 STUNDAS
* PAPILDINFORMĀCIJA: 
 • Lampu pulēšana un aizsardzība - 30€
 • Lukturu pulēšana un aizsardzība - 50€
 • Lukturu + lampu pulēšana un aizsardzība - 80€
PAKALPOJUMA CENA:
30€ - 80€*
APCIEMO MŪSU STUDIJU* 
UN PACEL SAVU AUTO JAUNĀ LĪMENĪ!

Brīvības gatve 193a, Rīga, LV-1046

Tel: +371 20 280 839

* Darba dienās un brīvdienās - pēc stingra iepriekšēja pieraksta

 • AUTOESTETIKA facebook
 • AUTOESTETIKA Instagram

© 2023 AUTOESTETIKA. Visas tiesības aizsargātas. Privātuma politika.

bottom of page