top of page

OZONĒŠANA - dažādu smaku likvidēšana no automašīnas salona

Iegādājoties jaunu automašīnu, viena no pirmajām lietām, ko Jūs pamanījāt, iesēžoties tajā, ir svaigais un patīkamais salona aromāts, kas nāk no katra interjera elementa. Diemžēl, ar laiku salona elementiem pieķeras citas smaržas un aromāti. Līdz ar to salons zaudē savu svaigumu.

Taču, ja Jūs neesat pirmais automašīnas īpašnieks, tad jau nopērkot automašīnu, Jums ir salons, kurš ir piepildīts ar dažādām smakām pēc bijušā auto īpašnieka. Izplatītākās smakas ir cigarešu un ēdiena smaka, ja īpašnieks ir bieži smēķējis mašīnā vai ieturējis maltītes tajā.

Gadās sastapties arī ar vēl nepatīkamākiem gadījumiem – automašīnas salonā tika izliets dzēriens vai nokrita ēdiens, to paliekas iesūcas kādas detaļas apšuvumā un ar laiku sāk smakot. Nereti salonā gadās aizmirst arī produktus, kuri ātri bojājas – salonā tas ir sācis pūt un rūgt, izdalot visu krasi nepatīkamo aromātu un ēteriskās vielas. Populārākie un produkti ar izteiktu smaku ir piens un piena produkti, zivs, gaļa un citi.

Mājdzīvnieks ir ģimenes loceklis, tādēļ bieži vien arī viņu mēs ņemam līdzi braucieniem automašīnā. Mēdz notikt tā, ka mājas mīlulim ir palicis slikti vai arī tajā nokārtojies. Bērnu izlieti dzērieni, nomestas ēdiena paliekas vai arī paša bērna sliktās dūšas sekas ir tik pat spēcīgi neizturamas smakas radītāji.

Ar šīm un citām problēmām auto īpašnieki pirmām kārtām dodas uz vistuvāko mazgātavu, cerībā izlabot situāciju, jo tur taču vien 2 stundās sola visu sakopt. Taču faktiski, viss, ko īpašnieks iegūst – slikti iztīrīts, pilnībā neapstrādāts, vietām mitrs salons, kurš tik un tā ož, taču tagad arī ir piesātināts ar lētu ķīmiju.

Saglabāt auto salonu ideālā stāvoklī, likvidēt nevēlamas smakas un atgriezt veselīgu mikroklimatu palīdz SALONA DĪTEILINGS un apstrāde ar ozona ģeneratoru – ozonēšana.

Ozonēšana. Kā tas strādā?

Pic LV.jpg

Ozona izmantošanas industrija attīstās daudz ātrāk nekā jebkad agrāk un ozons tiek izmantots ar vien plašāk. Ozona izmantošana automašīnas dīteilingā ir ieteicema, ja Jūs vēlaties atbrīvoties no iepriekšējo īpašnieku smakām, smaržām vai aromātiem, Jūsu automašīna tiek izmantota 2 vai vairāk gadus, vai ir gadījies sasmērēt salonu ar kaut ko, kas rada spēcīgu, noturīgu, nepatīkamu aromātu.

Par cik ozons laika gaitā pārvēršas par skābekli, to nedrīkst uzglabāt tarā. Ozona molekula ir nestabila un pie noteiktām koncentrācijām un normāliem apstākļiem gaisā patstāvīgi dažu minūšu laikā pārvēršas par skābekli, izdalot siltumu. Paaugstināta temperatūra un samazināts spiediens palielina pārvēršanās ātrumu, tāpēc ozons tiek veidots uz vietas ar ozona ģeneratoru. To iegūst ozonatorā no gaisa vai skābekļa, ar elektriskā lādiņa palīdzību.

Pic LV 2.jpg

Ozona gāze ir spēcīgs oksidētājs. Tiklīdz no ozonatora izdalās ozons, tas tūlītēji uzsākt reakciju ar netīrumu, mikroorganismu un dažādu smaku un aromātu molekulām, sadalot tās mazāk sarežģītās un kaitīgās. Šo procesu sauc oksidācija.

 

Ozons – tas ir papildinājums, citreiz ļoti pievilcīga ķīmiskās tīrīšanas alternatīva, par cik kontakts ar ozonu nav kaitīgs veselībai. Pareizas ozona lietošanas gadījumā tas ir drošs veselībai. Teicama rezultāta sasniegšanai ir nepieciešams precīzi ievērot pareizu ozona ģeneratora lietošanu.

Ozona lietošanas priekšrocības

​Ozona lietošanas priekšrocības - kāpēc tas ir tik pieprasīts?

 • Ozons – pats spēcīgākais līdzeklis cīņā ar smakām;

 • Ozons iznīcina patogēnus, baktērijas un vīrusus;

 • Pēc kontakta ar smakām, aromātiem, netīrumiem un mikroorganismiem, ozons kļūst par skābekli;

 • Ozons gāzes formā iekļūst pat smalkākajās plaisās un spraugās, kur ar parastu ķīmisko tīrīšanu piekļūt nav iespējams;

 • Ozons ir ekoloģiski tīrs produkts;

 • Ozons ir drošs pie pareizas lietošanas;

 • Ozons ir derīgs arī kā līdzeklis dezinfekcijai.

Parasti auto dīteilingā ozonu lieto, lai:

 • atbrīvotos no noturīgām smakām, kuras ir “ieēdušās”;

 • gaisa apstrādei un attīrīšanai, pērkot mazlietotu auto;

 • salona dezinfekcijai (kas ir nepieciešama 1-2 reizes gadā), lai uzturētu veselīgu salona mikroklimatu;

 • salona tekstila elementu sterilizācijai – īpaši svarīgi, ja automašīnā ir bērni vai dzīvnieki.

Pats izplatītākais ozona ģeneratora lietošanas iemesls dīteilingā – atbrīvošanās no nepatīkamām smakām (baktēriju radītas smakas, vēmekļi, cigarešu dūmi, bojātu pārtikas produktu smakas, citas noturīgas smakas). Spēcīgu, noturīgu smaku likvidēšanai ozons ir visefektīvākais līdzeklis, kas ir pieejams tirgū. Jo spēcīgāka ir smaka, jo vairāk ozona ir nepieciešams. Ozona un smakas molekulu kontakta gadījumā, smakas molekulas tiek iznīcinātas. Tas pats notiek arī ar ozona molekulu. Rezultāts – tīrs, svaigs gaiss.

Ozons likvidē šādas smakas:

 • tabaka, dūmi,

 • dzīvnieku smakas,

 • urīns, vēmekļi,

 • ēdiens, ēdiena gatavošana,

 • izkārnījumi,

 • pūšana, trūdēšana, u.c.

 

Ozons nemaskē smakas – tas tās likvidē un iznīcina cēloni!

Vēlies pieteikt savu automašīnu pakalpojumam?

DARBU ILGUMS: 2-10 STUNDAS
PAPILDINFORMĀCIJA: Darbu ilgums ir atkarīgs no piesārņojuma pakāpes un veida.
PAKALPOJUMA CENA:
 
50€
APCIEMO MŪSU STUDIJU* 
UN PACEL SAVU AUTO JAUNĀ LĪMENĪ!

Brīvības gatve 193a, Rīga, LV-1046

Tel: +371 20 280 839

* Darba dienās un brīvdienās - pēc stingra iepriekšēja pieraksta

 • AUTOESTETIKA facebook
 • AUTOESTETIKA Instagram

© 2023 AUTOESTETIKA. Visas tiesības aizsargātas. Privātuma politika.

bottom of page