top of page

Automašīnas salons – tas ir ne tikai Jūsu transportlīdzekļa skaistais interjers, kas padara auto par pilnību, bet arī vieta, kur Jūs pavadāt ļoti daudz laika. Profesionāls salona dīteilings – tīra, kopta, patiesi grezna un ilgtspējīgi estētiska salona galvenais pamatnosacījums. Taču, ja salona dīteilings jau ir paveikts un automašīnas salons liek acīm mirdzēt priekā, kā šo efektu un ar salona dīteilinga panākto saglabāt?

Tā pat kā visām citām lietām dzīvē – arī automašīnas salonam ir nepieciešama kopšana.

Regulāra apkope palīdz izvairīties no permanentām problēmām ar tīrību un automašīnas salona higiēnu, saglabāt veselīgu mikroklimatu – drošu vidi gan Jums, gan Jūsu ģimenei. Papildus tam, salona kopšana ietver arī tā regulāru apstrādi. Tās nepieciešamību skaidrosim zemāk.

Kāpēc salona kopšana ir svarīga?

Automašīna lielu daļu savas dzīves pavada atklātā gaisā vai garāžā – abās vidēs ir novērojamas temperatūras svārstības, gaisa mitruma līmeņa izmaiņas un citi faktori. Ārpus garāžas automašīna ir spēcīgi pakļauta ultravioletajam starojumam (galvenais automašīnu salona ienaidnieks). Temperatūras svārstībām un saules UV starojumam auto ir īpaši pakļauts pavasara-vasaras sezonā, kad automašīna un visas interjera detaļas sakarst ļoti augstās temperatūrās. Karstums un UV starojums ietekmē plastikātu, ādu, vinilu un audumu. Ar laiku visas salona virsmas sāk izdegt, zaudēt savu krāsu, nobālēt, zaudēt elastību, pārmērīgi izžūt, izgarot kaitīgas ķīmiskās vielas un beigu beigās pat jaunas automašīnas salons vai auto salons pēc dīteilinga vairs neizskatās tik svaigs un jauns, kā agrāk.

Lai izvairītos no atkārtotas salona piesārņošanas un priekšlaicīgiem salona bojājumiem, ir nepieciešams ievērot vairākus noteikumus:

 1. Periodiski tīrīt un apstrādāt visas salona virsmas ar specializētiem aizsargājošiem sastāviem, individuāli piemeklētiem gan plastikāta, gan vinila, gan tekstila, gan gumijas, gan ādas elementiem.

 2. Pat tad, ja automašīnas salons ir pilnīgi jauns, to ir nepieciešams apstrādāt, lai noslēgtu tā “jaunības” efektu un to saglabātu šādā stāvoklī maksimāli ilgi.

Galvenais teicama salona noteikums – regulāra apkope!

 • Salonu ir nepieciešams periodiski iztīrīt ar putekļu sūcēju (reizi mēnesī vai vairāk, par cik netīrumi un smiltis, kas nepārtraukti uzkrājas, pēc tam ir ļoti grūti likvidēt, jo tās nosēžas dziļi apšuvuma porās un materiālā. Putekļi un alergēni krājas uz visām virsmām, iesēžas auduma un apšuvuma smalkajās daļiņās un veselībai draudzīgā vide ir zudusi.

 • Regulāra putekļu notīrīšana no visām virsmām (it īpaši, ja Jums patīk braukt ar nolaistiem logiem).

 • Regulāri tīrīt logus no iekšpuses.

Standarta salona dīteilinga etapi

​Standarta salona dīteilings tiek veikts pēc šādas kārtības:

 • Salona apstrāde ar saspiestu gaisu (visu putekļu likvidēšanai);

 • Salona tīrīšana ar profesionālu putekļu sūcēju;

 • Paklājiņu mazgāšanu, apstrādi un konservāciju;

 • Stūres sistēmas, ventilācijas atveru, visu gumijas detaļu tīrīšana un apstrāde;

 • Ādas elementu (sēdekļi, durvju elementi u.c.) profesionāla attīrīšana, apstrāde ar specializētu kondicionieri un balzāmu;

 • Vinila, plastikāta tīrīšana un apstrāde ar specializētu aizsargpārklājumu (aizsargā pret traipiem, statisko lādiņu un UV starojumu);

 • Hromētu detaļu kopšana un apstrāde;

 • Lakotu detaļu un elemntu kopšana un apstrāde (papildus ir pieejami lakotu detaļu pulēšanas pakalpojumi);

 • Visu salona virsmu apstrāde ar specializētiem aizsargājošiem sastāviem, kas tiek individuāli piemeklēti katram salona elementa veidam un materiālam. Tā pat tiek apstrādātas durvju gumijas (ziemā pret piesalšanu, vasarā pret bojājumiem saulē). Tā pat tiek izmantoti īpaši sastāvi pedāļu un gumijas paklājiņu apstrādei: kopta, atjaunota izskata atgūšanai, slīdēšanas novēršanai;

 • Visa salona tīrīšanu (izņemot greistus un grīdu) ar profesionālu autoķīmiju;

 • Dažādu lokālu netīrumu un pleķu likvidēšanu (tinte, mazuts, košļājamā gumija, nokrāsas u.c.);

 • Stiklojuma tīrīšanu no iekšpuses un ārpuses;

 • Nobeidzošajā etapā – salona aromatizācija. Salonā tiek ievesta svaiga, tīra salona smarža (ir arī tāda), kvalitatīvas ādas vai klasiskāki aromāti: vaniļa, ābols, persiks, arbūzs, ķirsis vai dārgu smaržu utt. Vairākiem aromatizatoriem piemīt antibakteriālas īpašības.

Paralēli automašīnas salona regulārai apkopei ir nepieciešams pievērst uzmanību arī salona mikroklimatam. Veselībai draudzīgas un komfortablas vides uzturēšanai periodiski ir nepieciešams veikt antibakteriālu salona un kondicioniera apstrādi. Iesakām antibakteriālu salona apstrādi veikt ar ikgadējo salona gaisa filtru maiņu un kondicioniera tīrīšanu (pēc nepieciešamības).

Ja ir vēlme, regulāru salona apkopi ir iespējams veikt pašrocīgi. Ja vēlaties kopt un rūpēties par automašīnas salonu ar savām rokām, varam Jums pastāstīt un parādīt, kā tas ir pareizi darāms un kādi līdzekļi ir optimāli lietošanai. Visus profesionālos auto kopšanas līdzekļus ir iespējams iegādāties pie mums studijā.

Ja pašrocīgai salona kopšanai neatliek laika pašiem - piedāvājam pakalpojumu tieši Jums - EXPRESS salona ķīmisko tīrīšanu - vien 5 stundu laikā Jūsu automašīnas salons tiek pārvērsts par patiesu līdzību grenzībai. Lasiet par pakalpojumu šeit.

Salona standarta dīteilinga piemēri no mūsu jaunākajiem projektiem:

Vēlies pieteikt savu automašīnu pakalpojumam?

DARBU ILGUMS: 1-2 DIENAS
PAPILDINFORMĀCIJA: Iesakām domāt par automašīnas salona kopšanu savlaicīgi un veikt pierakstu vairākas dienas vai nedēļas pirms vēlamā datuma, par cik sezonāli ir novērojamas vairāku nedēļu garas rindas.
PAKALPOJUMA CENA:
 
250€
APCIEMO MŪSU STUDIJU* 
UN PACEL SAVU AUTO JAUNĀ LĪMENĪ!

Brīvības gatve 193a, Rīga, LV-1046

Tel: +371 20 280 839

* Darba dienās un brīvdienās - pēc stingra iepriekšēja pieraksta

 • AUTOESTETIKA facebook
 • AUTOESTETIKA Instagram

© 2023 AUTOESTETIKA. Visas tiesības aizsargātas. Privātuma politika.

bottom of page