top of page

Kabrioletu jumtu
APSTRĀDE

Kabrioletu vēlas daudzi, taču ne visi sadūšojas atļauties šāda veida automašīnu. Brauciens ar kabrioletu – tas ir pozitīvs un emocijām pilns piedzīvojums, kas piesaista apkārtējo uzmanību. Mūsdienu automašīnas-kabrioleti neatšķiras no standarta automašīnas komforta ziņā – tajos ir tikpat sauss, kluss, silti un droši. Par brauciena kvalitāti ir atbildīgs tā jums, kam jau sākotnēji piemīt aizsargājošas īpašības.

 

Sāpe ir tajā, ka ar laiku kabrioleta jumts zaudē spēju atgrūst ūdeni (pazūd hidrofobās īpašības) un tas nespēj vairs tik labi atgrūst arī netīrumus. Cieš arī kabrioleta jumta elastība, parādās plaisas un cauri audumam sāk sūkties ūdens, citu automašīnu izplūdes gāzes un smakas, kaitīgie UV stari un jumts var saules gaismā izdegt.

Tieši automašīnas dīteilings ir spējīgs cīnīties ar šo problēmu un palīdzēt saglabāt kabrioleta jumtu vienmēr jaunu un svaigu.

Ir divu veidu kabrioleti:

  • ar cieto (metāla) jumtu,

  • ar mīksto (auduma) jumtu.

Kabrioletu mīkstais jums parasti ir ražots no auduma vai vinila.

Savukārt, cietā (metāla) jumta kopšana neatšķiras no parastas automašīnas virsbūves kopšana. Taču, mīkstajam kabrioletu jumtam ir nepieciešamas īpašas rūpes un tos ir jākopj savādāk.

Mīkstā jumta kabrioletu ekspluatācijas īpatnības

Ja kabrioleta mīkstais jumts tiek regulāri kopts un apstrādāts, tad tas var nokalpot ļoti ilgu laiku un laika gaitā automašīna pilnībā neatšķirsies no parastas automašīnas.

Ja Jūs regulāri lietojat savu kabrioletu, tad veikt regulāru jumta apstrādi un apkopi ir nepieciešams 4 reizes gadā. Savukārt, ja kabriolets tiek izmantots tikai sezonāli, tad pietiek vien apstrādāt mīksto jumtu 2 reizes gadā. Regulāra apkope pasargā auduma jumtu no pūšanas, pelēšanas, sēnīšu veidošanās, izdegšanas, izmirkšanas un pāragras nolietošanās.

Kas ir darāms, lai kabrioleta auduma jumta dzīves ilgums tiktu pagarināts un tā aizsargājošās īpašības nepazustu?

Pastāstīsim par to, kā par kabrioletu mīkstajiem jumtiem rūpējamies mēs, un kā notiek to apstrāde:

  1. Vispirms kabrioleta jumts tiek cītīgi tīrīts un apstrādāts.

Tiek uzklāts specializēts mazgājošais sastāvs un ar birstīti jumts tiek cītīgi atmazgāts. Kabrioleta jumtu ir vēlams mazgāt tikai ar rokām un mīkstu ūdeni.

kabriolets.jpg
kabriolets_2.jpg

2. Ar specializētas ierīces (ekstraktora) palīdzību materiāls tiek dziļi attīrīts no netīrumiem un ķīmijas.

kabrioleta_jumta_apstrade.jpg

3. Ļaujam kabrioleta jumtam pilnībā izžūt un pēc tam tas tiek apstrādāts ar specializētu konservantu, kuram piemīt ļoti izteikts hidrofobais (ūdensatgrūdošais) efekts, kas neļauj jumtam samirkt un kļūt pārmērīgi netīram, un atgriež visas jumta aizsargājošās īpašības.

Pareiza kabrioletu jumtu kopšana saglabā ūdens un netīrumu atgrūdošās īpašības ilgam laikam. Vinila mīksto jumtu kopšana ir ļoti līdzīga auduma jumta kopšanai. Vienīgā atšķirība – izmantojamie līdzekļi, kas ir īpaši izstrādāti vinila jumtam.

Tā pat, iegādājoties jaunu auto, ir svarīgi aizsargāt tā mīksto jumtu uzreiz – drošības, kopta un aizsargāta jumta garants.

Nereti kabrioletu mīkstajiem jumtiem ir izveidoti arī plāna plastikāta logi. Ja netiek kopti arī šie logi, tad pats logs ir pirmā daļa no kabrioleta jumta, kas noveco visātrāk – tas ļoti ātri nodzeltē un plaisā. Tāpēc, aizsargājošais pārklājums ir nepieciešams arī mīkstā jumta logiem.

Kabrioletu mīksto jumtu kopšanas un apstrādes pakalpojums sevī ietver

​Kabrioletu mīksto jumtu kopšanas un apstrādes pakalpojums mūsu studijā ietver:

  • Jumta profesionālu mazgāšanu un žāvēšanu;

  • Jumta nodalījuma profesionālu mazgāšanu un žāvēšanu;

  • Apkārt esošo elementu mazgāšanu un žāvēšanu;

  • Mehānisma žāvēšanu un apstrādi ar saspiestu gaisu;

  • Jumta gumijas detaļu apstrādi ar aizsargājošu sastāvu;

  • Jumta plastikāta elementu un logu apstrādi ar aizsargājošu sastāvu;

  • Visa jumta apstrādi ar specializētu konservantu, kam piemīt izteikts hidrofobais efekts un atjauno jumta aizsargājošās īpašības.

Pēc jumta apstrādes tas daudz ilgāku laiku paliek tīrs un kopts, tam piemīt dzidra, patīkama krāsa, tā aizsargājošās īpašības ir atjaunotas un tā dzīves ilgums ievērojami pagarināts. Pats galvenais – regulāra kabrioleta jumtu apkope pasargās Jūs no tā neatgriezeniskas sabojāšanās un dārgiem remontdarbiem – kvalitatīva kabrioleta jumta pāršūšana izmaksā sākot no 1000 EUR.

Vēlies pieteikt savu automašīnu pakalpojumam?

DARBU ILGUMS: 1 DIENAS
PAPILDINFORMĀCIJA: Regulāra kabrioleta jumtu apkope pasargās Jūs no tā neatgriezeniskas sabojāšanās un dārgiem remontdarbiem, kas var desmitkārtēji pārsniegt regulāras apkopes cenu.
PAKALPOJUMA CENA:
200€

PIETEIKT PAKALPOJUMU

bottom of page